Na co se ptáte?

V čem je pro mě výhodnější spolupráce s vámi?

My vám přinášíme zajímavý nástroj, jak dosáhnout Vámi požadované ceny. Pokud si stanovíte s realitní kanceláří cenu své nemovitosti příliš nízko, získáte kupce třeba hned druhý den, ale s cenou směrem nahoru již pravděpodobně nepohnete. Budete tak nuceni prodat svou nemovitost pod cenou. Při klasickém prodeji zkrátka rozhoduje spíše rychlost nabídky než její výše. My si však myslíme, že neexistuje nic efektivnějšího a spravedlivějšího než princip – kdo dá víc, ten nemovitost koupí. Pokud tedy pro vás dáme dohromady třeba deset zájemců, je velmi pravděpodobné, že dosažená cena bude vždy minimálně cenou tržní. Navíc se přidává velmi známý efekt, kdy zájemci posilněni adrenalinem ze "soutěžení" vyšroubují cenu vysoko nad reálnou tržní cenu.

Musím svůj byt prodat, když se mi nebude líbit vydražená cena?

Před začátkem naší spolupráce si stanovíme tzv. minimální cenu, která musí být v aukci dosažena, aby se prodej zrealizoval. K nastavení minimální ceny využíváme vynikajíci valuator tržní ceny a naše mnoholeté vlastní zkušenosti. Pokud je nejvyšší nabídka pod minimální cenou, můžete se rozhodnout, zdali svůj byt i tak prodáte nebo ne.

Podepisuje se s vámi nějaká smlouva?

Písemná dohoda s prodávajícím je zcela nezbytná. Smlouvu podepisujeme vždy již před vytvořením prezentace vaší nemovitosti, a vysvětlení jednotlivých bodů smlouvy vždy věnujeme dostatek prostoru. Naše smlouvy sice připravuje právník, ale konečná podoba vzájemné smlouvy bude na dojednání mezi oběma stranami.

Jak dlouho se moje nemovitost bude vlastně nabízet?

Každý náš prodávající klient má jiné priority, někdo potřebuje nemovitost zobchodovat co nejdříve, jiný zase naopak vůbec nepospíchá. Standardem je 3 týdny nemovitost prezentova zájemcům a následně spustit 3 denní online aukci. Tuto dobu ale nastavujeme individuálně přesně podle vašich možností a přání.

Měl bych zájem o nabízenou nemovitost, co mám dělat?

Pro aktivní účast na aukcích je nutná registrace do našeho aukčního systému a složení aukční jistiny ve výši 10.000 Kč. Jakmile vaši platbu systém zaregistruje, zaktivuje se vám přístup ke konkrétní nabídce. V případě, že nemovitost v aukci nevydražíte, jistina se obratem posílá v plné výši zpět na váš účet, v opačném případě se jistina započte na vydraženou kupní cenu. A pokud by vám něco dělalo potíže, nebo byste něčemu neporozuměli, jsme vám k dispozici na e-mailech i telefonech.

Měl bych zájem o jednu nabídku, ale nemám hotovost.

Vždy doporučujeme sejít se před aktivní účastí v aukci s naším hypotečním poradcem, probere s vámi možnosti financování a navrhne nejlepší řešení. U našich aukcí je vždy důležité stanovit si limit, který spolu nastavíte z hlediska výše vašich vlastních zdrojů a toho se následně držet.

O co všechno se ještě postaráte?

Kompletní právní servis včetně advokátní úschovy kupní ceny je samozřejmostí. Dále zajistíme předání nemovitosti a přepis energií. Spolupracujeme se stěhováky i šikovnými řemeslníky pro případ úprav ve vašem novém domově. Kupujícímu rádi pomůžeme s následným vyplněním daňového přiznání k dani z nabytí nemovitosti.